Odpowiedzi na pytania ze strony internetowej

kandydat na burmistrza miasta Sanok

Odpowiedzi na pytania ze strony internetowej

Październik 7, 2018 Uncategorized 0

Pytanie:Czy można prosić o więcej konkretów jeżeli chodzi o budowę dróg rowerowych (gdzie miałyby powstać)
Odpowiedź: Problem ścieżek jest bardzo istotny i ważny. Chodzi tu o rozwiązanie cywilizacyjne. Generalnie jest 3 problemy z tym związane. Od 1975 Sanok zablokowany przez Krosno musiał rozwijać się urbanistycznie wewnątrz. Spowodowało to dużą ilość wąskich uliczek, często jednokierunkowych.
Dodatkowo ukształtowanie terenu oraz regulacje prawne nie pozwalają na łatwe załatwienie sprawy. Ale skoro Kraków i Wrocław sobie poradziły, to poradzi sobie także i Sanok. Rozwiązanie na ścieżki dookoła miasta jest całkiem łatwe. Drogi pomocnicze obwodnicy oraz adaptacja brzegów San jest tu najlepszym rozwiązaniem. Nieco trudniej o wytyczenie ścieżek w centrum. I tu należy położyć nacisk na remonty ulic oraz ich reorganizację. Należy przemyśleć plany organizacji ruchu właśnie pod kątem wytyczenia ścieżek rowerowych i choć procedura jest trochę zawiła i długotrwała (poprzez komisje w powiecie po wojewodę) należy to bezwzględnie uczynić 🙂

Pytanie:„Sanok od nowa powinien być atrakcyjnym, poszukiwanym wśród inwestorów i przedsiębiorców rynkiem” Jak Pan zamierza to zrobić i w jakim przedziale czasowym ?
Odpowiedź: Inwestowanie to nie tylko wydawanie pieniędzy, to także a może nawet przede wszystkim pozyskiwanie inwestorów. W tym celu należy rozważyć wszystkie mechanizmy jakim dysponuje miasto, ulgi, obniżki cen ziemi, tworzenie stref pod inwestycje w planie zagospodarowania a także tworzenie katalogów dla inwestorów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Należy tu także rozważyć współpracę z samorządami sąsiedzkimi ponieważ razem możemy mieć większy potencjał. Dodatkowo potrzeba utworzyć radę przedsiębiorczości i skorelować system oświaty z potrzebami rynku pracy. Ułatwić przedsiębiorcom pozyskiwanie pracowników ze szczególnym uwzględnieniem wysoko wykwalifikowanego personelu.

Pytanie:Czy myśli Pan o próbie ściągnięcia do Sanoka młodych ludzi ? Bardzo duża część moich znajomych wyjeżdza z Sanoka w celu szukania lepszej pracy, problem jest tez z rynkiem mieszkaniowym w Sanoku, czy ma Pan jakieś plany w tych kwestiach ?
Odpowiedź: Najważniejsze to otworzyć rynek pracy dla młodych ludzi. Postawić na transparentne konkursy oraz wytyczyć ścieżki kariery w miejskich instytucjach i spółkach podległych. Ponadto, stworzyć dogodne warunki do budowy jedno i wielorodzinnej. Uwolnić oraz maksymalnie obniżyć ceny działek budowlanych i dokonać odpowiednich zapisów w planach przestrzennych. Całkowicie znieść lub zminimalizować opłatę adiacencką. Dodatkowo należy postawić na star-upy oraz umożliwić młodym i kreatywnym pracę za pośrednictwem internetu. Możemy doprowadzić światłowód do któregoś z budynków miejskich, wyposażyć i wydzielić biura a następnie za przysłowiową złotówkę wynajmować go dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *